Szanowni Państwo,

wzorem roku ubiegłego pragniemy zaprosić do II edycji akcji, tzw. Operacji Kasztan.

ZBIERAJĄC KASZTANY WSPIERAMY ZBIÓRKĘ WIKTORKA – przekazujemy je do zaprzyjaźnionego skupu po preferencyjnej cenie i tym samym pieniążki pozyskane zasilają zbiórkę na rzecz 4-letniego Wiktora Ratajczaka.

 

KILKA SŁÓW OD RODZICÓW

Nasza walka o życie rozpoczęła się w 10.2021, kiedy u Wiktora zdiagnozowano strasznego guza wątroby. W jednej sekundzie skończyło się całe dotychczasowe życie... Po wielu miesiącach w szpitalu, operacjach i wielu cyklach chemioterapii dotrwaliśmy do grudnia 2022, kiedy to uzbieraliśmy dzięki Wam ogromną sumę pieniędzy, która umożliwiła nam rozpoczęcie leczenia w Boston Children’s Hospital. To agresywna postać nowotworu, raportowana dopiero w ostatnich latach, bardzo rzadko zdarza się u tak małych dzieci jak nasz synek. Niestety, mimo wykonanego przeszczepu wątroby pojawiły się zmiany na płucach. Niespodziewana progresja choroby! I kiedy traciliśmy już wszelką nadzieję, po długim czekaniu, udało się polecieć do Bostonu! Lekarze z USA stworzyli dla Wiktora konkretny plan leczenia –uwzględniający celowaną chemioterapię i operacje obu płuc, umożliwiające usunięcie przerzutów i powrót do zdrowia.

 

Leczenie w USA jest jednak bardzo drogie... Na miejscu w Bostonie, po diagnostyce synka, dokonano modyfikacji pierwotnego planu leczenia. To spowodowało, że kwota, którą wcześniej dzięki Wam zebraliśmy, jest niewystarczająca... Nowotwór, zwłaszcza taki, jaki próbuje nam odebrać synka, to nieprzewidywalna choroba. Żyjemy w strachu, bo każda kolejna zmiana planu leczenia, z którą będzie związany wzrost kosztów, spowoduje więc wstrzymanie ratunku i zagrożenie dla życia Wiktora. Nie będziemy mieli bowiem środków na pokrycie kolejnych kosztów. Bez Waszego wsparcia nasz synek umrze, bo nie będzie nas stać na dalsze leczenie.

Link do zbiórki i krótki opis sytuacji:

https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak

Nasza szkoła już drugi raz postanowiła włączyć się w tę akcję i dlatego zachęcamy Państwa do zbierania kasztanów. Mamy czas do końca października. Z naszej szkoły kasztany będą odebrane w dwóch terminach:

- 5-10 października

- 20-25 października.

Kasztany mogą być, a nawet powinny, przechowywane „pod chmurką”. Nie trzeba magazynów
i skrytek. Mogą być pakowane w worki i nic złego się z nimi nie dzieje.
Jednak szkoła nie ma możliwości przechowywania ich już teraz, stąd prośba, aby uzbierane kasztany przynieść do dyżurki szkolnej dopiero 5.10 i 20.10.

ZACHĘCAMY także gorąco do aktywnego udziału w aukcjach na rzecz Wiktorka:

https://www.facebook.com/groups/527487859118158

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ


Pozdrawiamy serdecznie, Rodzice i #DrużynaWiktorka, a także Szkolne Koło Caritas i Wolontariat SP 21.