W maju uczniowie naszej szkoły startowali w czwórboju lekkoatletycznym.

7 maja na stadionie POSIR-u odbyły się zawody dzielnicowe. Startowały w nich reprezentacje dziewcząt (W. Benke, W. Kasperska, A. Samosiuk, A. Dydzińska, W. Woźniak i M. Mendel) i chłopców (M. Michalski, J. Białous, K. Lorek, S. Kobielak, M. Padrak, M. Konik). Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Wyniki indywidualnie

Chłopcy: I m - M. Konik, III m - K. Lorek

Dziewczęta: I m - A. Samosiuk, IV m - A. Dydzińska

16 maja na stadionie POSIR-u odbył się czwórbój lekkoatletyczny dla szkół podstawowych m. Poznania. W zawodach z naszej szkoły  startowała tylko drużyna chłopców w składzie: M. Michalski, T. Barwiński, W. Gronau, K. Lorek, S. Kobielak i M. Konik.

Chłopcy odnieśli duży sukces zwyciężając w zawodach. Pokonali 21 szkół. Indywidualnie K. Lorek wygrał konkurencję rzutu piłeczką palantową.

24 maja odbył się w Lesznie Finał Wojewódzki Czwórboju Lekkoatletycznego. Startowało w nim 17 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: : M. Michalski, T. Barwiński, K. Motak,  W. Gronau, K. Lorek i M. Konik. Niestety musieliśmy tym razem uznać wyższość innych szkół  i ostatecznie drużyna zajęła 12 miejsce.

Indywidualnie sukces odniósł K. Lorek, który w konkurencji rzutu piłeczką palantową zdobył II miejsce.

Grażyna Kośmicka
Bartosz Tomaszewski