Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 21 w Poznaniu uzyskała Krajowy Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie".

28 listopada br., w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów „Przedszkole Promujące Zdrowie” i „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Krajowy Certyfikat nadaje szkole Minister Edukacji Narodowej na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Certyfikat przyznawany jest na 5 lat.

Podczas uroczystej gali pani Dyrektor Monika Michalak oraz szkolny koordynator programu Szkoła Promująca Zdrowie, pani Danuta Maćkowiak, z rąk Zastępcy Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w MEN pani Agnieszki Ludwin i Przewodniczącej Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu profesor dr hab. med. Barbary Woynarowskiej, współtwórczyni polskiej koncepcji szkoły promującej zdrowie, otrzymały Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Link do strony ORE - sprawozdanie z uroczystości Gala.

Danuta Maćkowiak

Certyfikat Dyrekcja i nauczyciel