Jednym z wielu wydarzeń Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza jest  projekt pt. „Filmuj z gwiazdą”. Jednak, aby wziąć w nim udział, należy wygrać eliminacje na scenariusz do krótkiego filmu niemego. W tym roku przewodnim tematem była „Podróż w kosmos”. Nasz pomysł , który był wspólną pracą uczniów klasy 7a i 7c, bardzo się jury spodobał. W związku z wygraną zostaliśmy zaproszeni do udziału, co było dla nas dużym wyróżnieniem.

W listopadzie  odbyło się  w naszej szkole spotkanie z operatorem i koordynatorem Festiwalu, na którym wstępnie omówiliśmy poszczególne sceny, rekwizyty oraz pracę  przy kręceniu filmu.

5 grudnia pojechaliśmy do CK Zamek na realizację. Na początku przywitała nas maskotka Festiwalu – wielka , sympatyczna Żyrafa. Potem poznaliśmy aktorkę panią Dorotę Abbe, która w naszym filmie grała nauczycielkę, oraz panią reżyser – Annę Wieczur-Bluszcz.

Podczas warsztatów każdy z uczniów znalazł dla siebie zajęcie. Patryk, Marianka oraz Dominika  świetnie spisali się w roli operatorów kamer. Agnieszka dołączyła do pani reżyser. Pomagali jej Julia oraz Wojtek. Padły komendy: „Kamera pierwsza poszła!”, Kamera druga poszła!”, Kamera trzecia poszła!”, „ Akcja!”. Po tych słowach młodzi aktorzy skupieni i skoncentrowani odgrywali swoje role w poszczególnych scenach.

Na efekt musimy poczekać, ponieważ montaż nastąpi pod koniec grudnia. Zrealizowany film opublikowany zostanie na stronach Festiwalu  ALE KINO! oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, o czym z radością wszystkich zainteresowanych poinformujemy.

Zdjęcia: Przygoda z filmem uczniów naszej Szkoły

Agnieszka Czerwińska
Hanna Sieradzka