W naszej szkole rok szkolny rozpędził się na dobre. Od pierwszych tygodni ruszyły zajęcia z programowania. Uczniowie klas 1-3 doskonale wiedzą, na czym polega praca z tabletem czy LEGO. Największą radość z zajęć mają uczniowie klas 5 i 6. Przypominają sobie ścieżki kodowania z grą Scottie Go!, aby w niedalekiej przyszłości programować roboty LEGO i Photony.

Tegoroczne zajęcia z pewnością rozwiną zainteresowania uczniów i pomogą im lepiej zrozumieć cyfrowy świat. A przy okazji wszyscy uczymy się współpracy i tolerancji.

Wzięliśmy również udział w zajęciach pokazowych w ramach ogólnopolskiego projektu Laboratoria Przyszłości - drukowaliśmy w 3D i sprawdzaliśmy ustawienia czujników rejestrujących obraz.

Za wszystkich uczniów trzymam kciuki, aby z tak dużym zaangażowaniem pracowali do końca roku szkolnego.

K. Sz.