„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach „Laboratoriów Przyszłości” nasza szkoła otrzymała od Państwa wsparcie finansowe warte 177600 zł, dzięki któremu zakupiono: drukarkę 3d, stację lutowniczą, aparat fotograficzny, statyw do aparatu , mikrofon kierunkowy, mikroport, gimbal do smartfona, zestaw oświetleniowy oraz kompleksowe wyposażenie pracowni technicznej: w meble, narzędzia, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej z techniki. W dalszej części planujemy wyposażenie nowoczesnej pracowni STEAM umożliwiającej prowadzenie praktycznych zajęć z robotyki, programowania oraz wprowadzenia do nauki o Sztucznej Inteligencji.

Dzięki pozyskanemu wyposażeniu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.