Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła w niej udział. Uczniowie wybranych klas czwartych i piątych  zapoznali się z informacjami o chorych dzieciach, poznali ich historie i zainteresowania udostępnione na stronie „Marzycielskiej Poczty”.  Każda z klas zdecydowała, do kogo tym razem powędrują świąteczne życzenia i pozdrowienia.

Następnie na lekcjach języka polskiego wszyscy pisali listy,  tworzyli oryginalne, kolorowe kartki. Podczas redagowania świątecznych życzeń uczniowie wykazali się zaangażowaniem, wrażliwością i empatią, a sam udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu im też sprawił wiele radości.

Mamy nadzieję, że wysłane przez nas życzenia i listy również wywołają radość i uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci.

Marzena Szewczyk

Zdjęcia: Marzycielska Poczta