Z09 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego dnia przygotowywaliśmy się długo.

Od kilku tygodni można było usłyszeć na korytarzach szkolnych śpiewy. Repertuar był niecodzienny, bowiem klasy pod opieką wychowawców i Pani Beaty Jakubowskiej - nauczycielki muzyki- przygotowywały się do udziału w szkolnym przeglądzie pieśni patriotycznych. Hol ozdobiły prace wykonane przez uczniów, którzy podzielili się z nami rodzinnymi wspomnieniami na temat krewnych zaangażowanych w walkę o nasz kraj. Pojawiły się również zdjęcia ukazujące naszych podopiecznych na tle miejsc upamiętniających walki niepodległościowe. Symbolicznym elementem stały się również życzenia dla Polski, które mogliśmy składać w tygodniu poprzedzającym rocznicę.

Najbardziej jednak uroczystym momentem był apel, podczas którego wystartowała sztafeta z flagą Polski na 1918 m, upamiętniająca tę ważną dla naszego kraju datę. Niezwykle barwnym elementem apelu było ułożenie przez dzieci flagi podczas śpiewu hymnu naszego kraju.

Uczniowie klas 4-8 wzięli również udział w konkursie Kocham Cię Polsko oraz przeglądzie pieśni patriotycznych.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania klas w projekt oraz odpowiedzialnych postaw naszych uczniów, które mogliśmy podziwiać podczas obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości. Dziękujemy!

Zespól ds. organizacji 100-lecia:
dyr Alina Zerbe
Beata Jakubowska
Joanna Klausa-Wartacz
Grażyna Kośmicka
Milena Stokłosa
Mikołaj Witaszyk
Marta Deszczyńska

Zdjęcia cz. 1. (A.S.): Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości cz. 1.
Zdjęcia cz. 2. (J.K.-W.): Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości cz. 2.