6 października (sobota) uczniowie klasy 5a oraz ich rodzice i rodzeństwo wybrali się na rajd pieszy „Złota Jesień w Wielkopolskim Parku Narodowym ".

10- kilometrowa trasa wiodła przez przepiękne tereny wokół Jeziora Góreckiego oraz Jeziora Kociołek. W drodze uczestnicy pogłębiali swą wiedzę przyrodniczą oraz historyczną o regionie Wielkopolski.  Rozpoznawali drzewa, oglądali ślady działalności bobrów, podziwiali głazy narzutowe z epoki lądolodu skandynawskiego. Odwiedzili groby powstańców z czasów Wiosny Ludów. Zdobyli informacje na temat rodziny Zamoyskich oraz Potockich. Na mecie, w Osowej Górze,  czekały na nich zabawy i gry oraz gorąca grochówka i chleb ze smalcem.

Ekipa reprezentująca naszą szkołę liczyła 30 osób. Najmłodszymi  uczestnikami rajdu byli 3- letni Krzyś oraz 5- letnia Alicja.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odznakę oraz słodki upominek. Żal było wracać do Poznania ....

Danuta Maćkowiak
opiekun Koła Turystyczno-Krajoznawczego

Zdjęcia: Rajd po Wielkopolskim Parku Narodowym