Podróżowanie to ważna czynność w życiu każdego człowieka. W trakcie drogi poznajemy bowiem nie tylko nowe miejsca, ale także innych ludzi i w końcu samych siebie. W tym miejscu warto wspomnieć stare przysłowie o podróżach, które brzmi - Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki. I między innymi o tym przekonali się uczestnicy wycieczki szkolnej do Kotliny Kłodzkiej i Pragi, która odbyła się w dniach 4-6 czerwca 2018 r.

Uczestnicy wyprawy z klas Vb, Vc i VIIb wraz z wychowawcami i reprezentantami Rodziców uczniów odwiedzili wiele ciekawych miejsc: Kłodzko, Polanicę Zdrój, Pragę, Szczeliniec Wielki i  Wambierzyce. Podziwiano Twierdzę Kłodzką, korytarze minerskie, park zdrojowy i pijalnię wód mineralnych. W stolicy Czech na trasie zwiedzania znalazły się takie miejsca jak: Hradczany, Zamek Praski, Katedra św. Wita, Ogrody Wallensteina, Most Karola, Rynek Staromiejski i Plac Wacława. Wyjście na szczyt Gór Stołowych umożliwiło zobaczenie wspaniałej panoramy na roztaczającą się u podnóża skał przyrodę. Z kolei w Wambierzycach  zachwyciły ruchoma szopka i bazylika.

Pobyt na wycieczce po raz kolejny przypomniał nam ważną prawdę o tym, że podróże kształcą i pozwalają nam poznawać miejsca, ludzi i siebie.

S.W.

Zdjęcia: Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki…