W listopadzie uczniowie naszej szkoły realizowali projekt prozdrowotny "Sport to zdrowie".

Każda klasa otrzymała kilka zadań do wykonania:
- przygotowanie wypowiedzi w języku polskim  - opowiadanie lub  opis  sportowca  
- wykonanie plakatu "Mój idol - cechy prawdziwego sportowca"  - w języku niemieckim lub angielskim
-wykonanie gazetki ściennej (w sali lekcyjnej) informującej o wpływie sportu na  zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka   oraz promującej aktywny tryb życia
- wykonanie transparentów promujących zdrowy styl życia, zachęcających do ruchu na świeżym powietrzu  
- przygotowanie prezentacji multimedialnej /filmu zachęcającego do aktywnego wypoczynku
Ponadto uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przebywające w świetlicy uczestniczyły w  konkursie plastycznym "Moja ulubiona dyscyplina sportowa ",  natomiast uczniowie klas 5-6 wzięli udział w dwuetapowym quizie o sporcie i znanych sportowcach.

Prace uczniów  zostały zaprezentowane w świetlicy, holu i auli szkolnej (wystawy).

Podczas podsumowania projektu, w dniu 13 grudnia, uczniowie, którzy wykazali się największym zaangażowaniem, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy uczniowie mieli też okazję obejrzeć film nagrany specjalnie dla nich przez znanych polskich sportowców: Radosława Laskowskiego- mistrza świata w kick-boxingu, Sylwestra Szmyda- kolarza szosowego, olimpijczyka, Adriana Teklińskiego- mistrza świata w kolarstwie torowym, Pawła Łakomego- kajakarza, wielokrotnego mistrza Polski, medalistę mistrzostw świata i Europy oraz Łukasza Grassa - pisarza, dziennikarza, triathlonistę. Autorzy filmu mówili o znaczeniu sportu w ich życiu, o zasadach fair play, przełamywaniu własnych słabości oraz korzyściach płynących z aktywności fizycznej.
Na zakończenie przesłali życzenia świąteczne wszystkim uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 21 w Poznaniu.

Danuta Maćkowiak