Tydzień higieny rozpoczął się w naszej szkole Światowym Dniem Mycia Rąk, który przypada w dniu 15 października.

Uczniowie udali sie do łazienek, by wspólnie umyć ręce i porozmawiać o higienie oraz czystości w toaletach. Zostawili pachnące mydełka dla swoich koleżanek i kolegów.

Przez cały tydzień na lekcjach wychowawczych uczniowie omawiali temat higieny ciała. W niektórych klasach uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz konkursy dotyczące higieny. Wyszukali wiele informacji na temat przestrzegania higieny w minionych epokach. Dowiedzieli się jak dbano o czystość w rożnych zakątkach świata. Podczas realizacji projektu powstało wiele interesujących plakatów zachęcających do dbałości o czystość ciała. Plakaty zawieszone zostały w salach, w toaletach i na korytarzach. Miały przypominać o myciu rąk i zachowaniu czystości. Przestrzegały też przed skutkami nieprzestrzegania higieny w miejscach publicznych.

Danuta Maćkowiak

Zdjęcia: Tydzień higieny