Przed Świętami uczniowie klas 1-6 po raz kolejny wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Pięciu Milionów. Oprócz emocji sportowych na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji.

Podczas zawodów głównym zadaniem naszych sportowców był udział w wyścigach rzędów. Konkurencje nie należały jednak do typowych, ponieważ dzieci miały za zadanie np. zebranie prezentów do worka Świętego Mikołaja, przewiezienie prezentów za pomocą sań, czy wykazanie się znajomością świątecznych potraw. W przerwie od sportowych zmagań uczestnicy mogli podszkolić swoje umiejętności z pierwszej pomocy, stworzyć swoją bombkę oraz spróbować swoich sił w wielu grach i zabawach. Jak na Turniej Świąteczny przystało nie mogło zabraknąć także wspólnego kolędowania.

Wyniki sportowe nie były najważniejsze, nasi uczniowie zasługują jednak na duże brawa, gdyż bez problemów poradzili sobie z wszystkimi konkurencjami, wykazując się znakomitą szybkością, sprawnością oraz współpracą.

Magdalena Wojajczyk

Zdjęcia: Turniej Pięciu Milionów