Koncepcja i definicja szkoły promującej zdrowie

Podstawą koncepcji SzPZ są założenia promocji zdrowia, zgodnie z którymi promocja zdrowia w szkole to wszelkie działania podejmowane w celu ochrony i poprawy zdrowia wszystkich członków społeczności szkolnej.

W kwietniu w ramach Szkoły Promującej Zdrowie realizowaliśmy projekt "Nie hałasuj kolego, nie niszcz słuchu swego".

"Zagraj ze mną, kolego!"

Zgodnie z programem Szkoły Promującej Zdrowie na obecny rok szkolny dbamy o samopoczucie ucznia i tworzymy klimat przyjazny uczniowi, pragniemy ograniczyć agresję w szkole, chcemy, by uczniowie czuli się dobrze podczas  lekcji i nie nudzili się w czasie przerw.

21 listopada obchodzony jest światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasza szkoła także włączyła się do świętowania. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele uczcili ten dzień ubierając się w żółte akcenty.

W wiosennym karaoke , które odbyło się 21.03 w kategorii klas 6-8 złoty mikrofon 🎤🎤🎤 bezapelacyjnie wyśpiewała sobie Tosia Rzyman z klasy VI b. W kategorii klas 4-5 wygrał duet Monika Pietrzak i Wiktoria Walczak. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w śpiewaniu , a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i odwagę 💪💪💪

Przypominamy, że w listopadzie realizujemy projekt promujący zdrowe odżywianie.

Uczniowie klasy czwartej zachęcają do zdrowej diety.  Zobaczcie filmik!

Już wkrótce w naszej szkole Dzień Dyni oraz konkurs na Owocową Miss i Owocowego Misstera szkoły.

Podsumowanie projektu. Zaplanowany sad założony. Drzewka rosną . Maja opiekę- „adopcja drzewek”. Czekamy na owoce.

Adopcja drzewa. To akcja zorganizowana po to aby o "tradycyjnym sadzie" dowiedzieli się wszyscy uczniowie naszej szkoły i włączyli się do opieki nad posadzonymi drzewkami owocowymi, ale także tymi, które rośną wokół naszej szkoły od kilku lat, sadzone sukcesywnie przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.